###51 гол Пищура ###

51 гол Пищура
© Александр Пищур
Забивши два голи у останніх виїзних матчах, нападник луцької команди Олександр Пищур довів свій рахунок забитих м'ячів за «Волинь» до 51 голу, ставши таким чином, сьомим гравцем в історії команди, котрому вдалося здолати позначку в 50 забитих м'ячів. Нагадаємо, що до числа найкращих бомбардирів «Волині» входять також Володимир Дикий та Андрій Федецький – по 91 голу, Володимир Мозолюк – 89, Василь Сачко – 63, Павло Філонюк – 60 та Володимир Бердовський – 54 голи.
З 51 проведеного голу 8 Олександр забив у Прем'єр-лізі, 3 – в Кубку України і 40 – у першій лізі. Із загальної кількості голів 17 було забито головою і 34 ногами (в тому силі – 30 правою і 4 лівою). Якщо говорити про комбінаційні моменти, то розпочнемо з пенальті. Адже одинадцять голів було забито Пищуром саме «з крапки». При цьому п'ять разів Олександр пробивав у лівий від себе кут і по три рази відзначився ударом в правий кут та по центру воріт. П'ять голів було забито із штрафних ударів і, зазначимо, що у всіх випадках відстань до воріт коливалася у межах 30-35 метрів. Вісім голів було забито після подачі кутових. При цьому після кутових з лівого флангу – два, а з правого – шість голів. Сімнадцять голів Сашко забивав після флангових подач партнерів. Десять гольових передач пройшло з лівого краю і сім – з правого.
Якщо ж вести мову про «територію» гольових ударів, то зазначимо, що 10 голів було забито з-за меж штрафного майданчика, а 41 – після ударів у карному. При цьому лише 7 голів були забиті після ударів з меж воротарського, а 34 – з більш дальньої відстані.
Говорячи про часові межі голів Пищура, необхідно відзначити, що найбільше влучних пострілів було завдано у проміжку між 61-ю та 75-ю хвилинами – 17. Полюбляє Олександр забивати у стартові 15 хвилин гри – 13 голів. 8 голів було забито в останні п'ятнадцять хвилин, в тому числі – три у компенсований арбітром час. А от в проміжках між 16-30 та 31-45 хвилинами Олександр Пищур відзначився лише по чотири рази. Ще п'ять голів було забито у перші п'ятнадцять хвилин другого тайму. Таким чином, першотаймовий доробок бомбардира складає 21 гол, а друготаймовий – 30.
Якщо говорити про суперників волинян, яким забивав Пищур, то найбільш постраждалою виявилась київська «Оболонь», кіпери якої шість разів виймали м'яч з сітки воріт після пострілів Сашка. П'ять голів було забито київському «Динамо-2». По чотири – у ворота «Кривбасу» та сімферопольського «Ігросервіса». Тричі після ударів Пищура м'яч тріпотів у сітках воріт бурштинського «Енергетика», «Закарпаття», «Іллічівця», «Прикарпаття» та ПФК «Олександрія». По два рази Сашко відзначався в матчах проти чернігівської «Десни», овідіопольського «Дністра», харківського «Геліоса», «Севастополя» та «Нафтовика-Укрнафти». І лише по одному голу було забито «Ворсклі», черкаському «Дніпру», донецькому та запорізькому «Металургам», дніпродзержинській «Сталі», «Феніксу-Іллічівцю» і ФК «Харків».
Крім того, забиваючи згаданий уже 51 гол, Олександр Пищур оформив 2 хет-трики і 10 дублів у ворота суперників, а у сезоні 2008/09 став кращим бомбардиром і кращим гравцем першої ліги. А якщо враховувати загальну кількість голів, забитих Олександром Пищуром в офіційних матчах різних рангів у складі усіх команд, за які він виступав, то в активі Сашка наразі 97 голів і забивши ще три мячі, бомбардир святкуватиме свою першу «сотню».