###Карпати - Волинь 2:0. Галицько-волинське дербі за львів’янами ###

Матч 16-го туру Української Прем'-єр-ліги

"Карпати" (Львів) - "Волинь" (Луцьк) 2:0

"Карпати": Богатінов - Даушвілі, Лукас, Пластун, Балажиц, Кенія (Ткачук, 87), Кополовець (Голодюк 61), Худоб'-як, Гладкий (Кас'-ян 81), Ощипко, Ксьонз

"Волинь": Литовченко, Пилипчук, Насонов (Бабир 46), Стевіч, Шандрук, Савіч (Павлов 77), Бікфалві, Шиков, Занєв, Ілієв, Овонікоко (Суботіч 63)

Попередження: Ксьонз 35, Балажиц 71 - Шиков 22, Ілієв 44, Савіч 52, Занєв 58

Головний арбітр: Юрій Мосейчук (Чернівці)

Сьогодні на львівському стадіоні "Україна" відбулося принципове галицько-волинське дербі. Однак, очікуваної всіма безкомпромісної боротьби не вийшло. Господарі спокійно, за всіма статтями переграли своїх північних сусідів з рахунком 2:0.

Матч розпочався ще до фінального свистка. Львівські фанати, які декілька днів тому оприлюднили заяву проти суддівського свавілля (вилучення Штіліча в матчі з "Металістом" стало останньою краплею, яка переповнила чашу їхнього терпіння – авт.), розмістили під трибунами розтяжки з написами: "Ні, суддівському свавіллю", "Карпатівський дух не зламати", "Оцінка ФФУ – 2", "Кому потрібний такий футбол?", "ШТА – JE?". А безпосередньо перед свистком про початок матчу вони розтягнули величезний банер на цілий сектор. На чорному фоні зобразили трьох футболістів у різних формах із закритими вухами, очима і ротом, а над малюнком написали: "Всім все видно, всі все знають, однак мовчать".

Головне, що цікавило до матчу, як будуть діяти "зелено-білі" без свого дискваліфікованого на три матчі боснійця Штіліча – головного креативщика команди, з яким і пов'язують покращення гри "Карпат" в останніх матчах. Як виявилось, Штіліча є ким замінити. Його місце в центрі півзахисту зайняв Кенія і впорався зі своєю роллю на відмінно. А от позицію лівого вінгера, на якій останнім часом грав грузинський легіонер, було доручено улюбленцеві місцевої публіки Кополовцю.

Матч розпочався із блискавичної, а головне результативної атаки господарів. Швидкий Лукас отримав передачу від партнера, обіграв двох захисників і легко пробив повз воротаря Літовченка. Гол на 1-й хвилині матчу!

Вболівальники на трибунах ніби не розходились після феєричної перемоги львів'ян над "Кривбасом" (6:0) в останній домашній грі. Дехто починає вимагати повторення того шоу. І не відомо, чи не було б повторення, якби шоковані волиняни не пропустили ще в дебюті матчу. А могли! На четвертій і восьмій хвилинах аналогічні моменти втратили Ощипко і Лукас. Обидва із забійних позицій перекидали голкіпера гостей, але кожного разу Літовченка підстраховували захисники.

Після провальної десятихвилинки "хрестоносці" почали помаленьку оговтуватись. Вже вони більше володіють м'ячем і плетуть свої комбінації попереду. Щоправда без особливої гостроти. В цей час "Волинь" вдало пресингує і користується помилками "Карпат". Не зрозуміло чому господарі намагаються вийти з оборони в атаку через довгий пас. Раз-по-раз ці передачі стають легкою здобиччю габаритних оборонців гостей. Саме в цей період "Волинь" створила свій перший (і єдиний!) гольовий момент у матчі. На 28-й хвилині Шандрук, який на позиції правого оборонця замінив дискваліфікованого Сімініна, вдало підключився в атаку, зробив гострий простріл на Пилипчука, але той якимось дивом з п'яти метрів не зрівняв рахунок – м'яч пролетів високо над перекладиною.

Далі гра заспокоїлася і на перші ролі вийшли фани. Спочатку була традиційна перекличка "Слава Україні – Героям Слава!" Цікаво, що фанати "Волині", яких приїхало до Львова не менше сотні, відверто проігнорували клич львів'ян. Тож відповідали лише прості львівські уболівальники. Наступний клич львівських фанів змусив встати і почати стрибати весь стадіон, за винятком гостей. Вони перефразували відому кричалку під реалії сьогоднішнього матчу "Хто не скаче – волиняка!"

Наприкінці першого тайму господарі могли подвоїти рахунок. Худоб'як, сьогоднішня гра якого відзначалася великою кількістю браку, навіть у дуже простих ситуаціях, не зумів реалізувати вихід на побачення з воротарем після ідеального пасу Гладкого. М'яч після удару капітана прокотився повз дальню стійку.

На старті другого тайму ледь не начудив кіпер "Карпат" Богатінов. У простій ситуації, вибиваючи м'яч, поцілив у ногу Овонікоко, але потім сам і виправився, відбивши удар темношкірого нападника.

Далі була ще одна перекличка на трибунах. Цього разу фанати "Волині" підтримали своїх львівських колег і перекличка вдалась: "Свободу, честь – Свободу Павличенкам!"

Вже на початку другого тайму явно почав випадати з гри Кополовець. Він був активним, старався, але допускав надто багато браку. Тому його заміна на Голодюка була дуже вчасною. Олег, вийшовши на поле після тривалого лікування, хоч і не виблискував, але діяв досить надійно і каші загалом не зіпсував.

В середині другого тайму справжнім лідером на полі стає Кенія. Він не тільки точними передачами виводить на вільний простріл партнерів, закручує комбінаційну гру в центрі поля, але дуже активно починає пресинг при втраті м'яча командою. Його працездатність в цьому поєдинку вражала. Тому логічно, що саме він забив другий гол у матчі після швидкої багатоходової комбінації господарів.

Після голу "Карпати" заграли ще впевненіше, контролюючи хід матчу. Ставка "Волині" на дальні закидання м'яча півзахисникам у вільні зони і на навіси в штрафний майданчик на високих гравців атакувальної лінії сьогодні себе не виправдала. Нічого путнього в нападі гості більше так і не створили.

Вдало і злагоджено зіграли оборонці "Карпат". Як і вся команда. Ми вже відзначали Кенію. Не можемо не згадати його співвітчизника Даушвілі. Цей опорник також відіграв сьогодні на дуже пристойному рівні. Він зробив величезний об'єм техніко-тактичних дій, виступив вмілим руйнівником і грамотно розпочинав атакувальні дії своєї команди.

А довести рахунок до розгромного мав шанс на 90-й хвилині Лукас. Іспанець опинився на зручній позиції у штрафному майданчику, але пробив повз ворота "не своєю" правою ногою. Отож, 2:0 на користь львів'ян. "Волинь" не може перемогти у галицько-волинському дербі з 2004 року!

Карпатівці у цьому матчі були мобільніші, швидші, технічніші за своїх принципових суперників, що і стало запорукою впевненої перемоги. Львів'яни вже відірвались на досить комфортні 5 очок від передостанньої команди Прем'єр-ліги "Говерли" і з такою грою скоро почнуть підніматися турнірною таблицею. Причому це може статися вже після наступної гри в Маріуполі.