###Волинь - Дніпро 1:3. Задерикуватий футбол ###

"Волинь" (Луцьк) - "Дніпро" (Дніпропетровськ) 1:3

Голи: Шумахер 29 - Джуліано 38, Селезньов 74, Селезньов 75

"Волинь": Неділько, Скоба, Шумахер (Парцванія 78), Шершун, Задерецький, Масло, Мемешев, Бікфалві (Бабир 58), Нємчанінов, Гошкодеря (Кінаш 41), Шиков

"Дніпро": Бойко, Матеус, Федецький (Мандзюк 37), Ротань, Зозуля, Стрініч (Селезньов 62), Чеберячко, Коноплянка, Джуліано, Кравченко (Калініч 57), Мазух

Попередження: Скоба 45+3, Кінаш 58, Бабир 73 - Федецький 33, Зозуля 76

Вилучення: Кінаш 65

Головний арбітр: Анатолій Абдула (Харків)

Луцька Волинь відколи повернулась до елітного дивізіону в 2010-му році регулярно п'є кров у футболістів та вболівальників Дніпра. З того часу не було ще такого сезону, щоб хрестоносці хоча б раз не відібрали очки в дніпропетровців. Цього разу обидві команди виходили на бій після прикрих поразок в попередньому турі. Волинь була розгромлена колишньою командою Віталія Кварцяного, а Дніпро знову наступив на луганські граблі. Тож, пам'ятаючи про особливі відносини між головним тренером луцької команди та власником Дніпра, можна було не сумніватись – легкого життя фаворит сьогодні не матиме. Так воно і сталось, але про все по порядку.

Через дискваліфікацію Сімініна Віталію Кварцяному довелось суттєво перекроювати стартовий склад своєї команди. Позицію правого захисника закрив номінально центральний оборонець Ванче Шиков, котрий до того ж отримав капітанську пов&lsquo-язку. В центрі грали Богдан Шершун та Ян Масло, зліва – Дмитро Нємчанінов. Якщо в першому турі в грі проти Динамо Кварцяний відкрив українським любителям футболу, які не надто прискіпливо слідкують за Першою лігою, Редвана Мемешева, то цього разу відомий своїм чуттям на таланти спеціаліст організував повноцінний дебют Дмитру Задерецькому. Футболіст, якому сьогодні якраз виповнилось 19 років, зайняв позицію на лівому фланзі півзахисту. В опорній зоні мали грати Скоба і Гошкодеря, над ними, як не дивно, форвард Шумахер, а от на вістрі атак вийшов Ерік Бікфалві. На правому фланзі згадуваний Мемешев.

Молода надія Волині - Дмитро Задерецький

Хуанде Рамос порівняно з попереднім матчем зробив дві заміни: замість Канкави в центр поля вийшов Кравченко, а Зозуля замінив в нападі Селезньова. На решті позицій все без змін: Бойко на останньому рубежі, захист справа наліво – Федецький, Мазух, Чеберячко, Стрініч, Ротань поруч с Кравченко, центрального атакуючого хавбека грав Джуліано, а Коноплянка і Матеус повинні були атакувати з флангів.

На розвідку командам знадобилось якихось п'ять хвилин, а далі почалось! Спершу Шумахер прихованим пасом виводить Мемешева на рандеву з Бойком, Денис виходить переможцем з дуелі, рятуючи свою команду. Одразу ж голкіперу Дніпра вдруге доводиться демонструвати свою майстерність: Гошкодеря підключився до атаки по лівому флангу, прострілив на кут воротарського майданчика, звідки в дотик пробивав Ерік, однак Бойко зреагував.

Гості з відповіддю не забарились і ледь не спіймали суперника на спробі створити штучний офсайд. Одразу чотири гравці вивалились на одного Неділька – Коноплянка віддав пас на Зозулю, Роман бив сходу, однак воротар у відчайдушному кидку накрив м'яч. По нагодам 2:1, однак малюнок гри Волині мав набагато чіткіші контури та яскравіші кольори. Луцькі футболісти грали з великим натхненням, застосовуючи по всьому полю колективний пресинг, який змушував дніпропетровців часто помилятись. Крім того, підопічним Рамоса ніяк не вдавалось налагодити контроль м'яча, ще й в захисті та центрі поля виникали вільні зони, в які постійно вривались футболісти Волині.

Кращим в складі господарів поля безсумнівно був Задерецький. Завдяки своїй вибуховій швидкості він раз за разом залишав у дурнях Артема Федецького, гравця національної збірної, до речі. Через півгодини гри, правому захиснику Дніпра це настільки набридло, що він просто скосив молодого та зухвалого, за що отримав жовту картку. Однак до цього було кілька епізодів, про які гріх не згадати. На 18-й хвилині Гошкодеря після пасу Еріка вривався в штрафний майданчик Дніпра, та, наблизившись до воріт пробив у сітку з зовнішньої сторони.

Через десять хвилин Євген Коноплянка за рахунок індивідуальної майстерності створив момент для Матеуса, бразилець підсік м'яч над Недільком, та Мемешев встиг повернутись та вибити м'яч з пустих воріт. Після подачі кутового Роман Зозуля влучив у поперечку, пробиваючи з дев&lsquo-яти метрів.

В наступному епізоді стався гол, при чому у ворота Дніпра. Скоба не став мудрувати зі штрафним, а швидко віддав пас на Шумахера, улюбленець Кварцяного прикрив м'яч корпусом (відзначаємо занадто пасивну гру Чеберячка), а потім пробив з розвороту чітко під штангу.

На 36-й хвилині день народження мав відмічати забитим голом Задерецький. Дмитро вкотре виграв спринтерський забіг, вийшов один на один з Бойком, та пробив поруч з дальньою стійкою. Хуанде Рамос не міг більше терпіти слабкої гри Федецького, тож після цього епізоду випустив замість Артема більш швидкого Мандзюка.

І треба ж було такому статись, але на 38-й хвилині Дніпро зрівняв рахунок. Коноплянка закинув м'яч на Зозулю, Роман із незручного становища зумів накинути на лінію воротарського, у вільну зону увірвався Джуліано та головою переправив круглого в сітку. Одразу ж свою заміну провів і Кварцяний, який зняв з гри Гошкодерю та випустив Кінаша.

До перерви Шершун в класному підкаті завадив Джуліано створити момент, Зозуля пробив в руки голкіперу з-за меж карного, а Скоба заробив попередження. Загалом, перший тайм видався на славу, особливо у виконанні луцької команди, котра здорово виходила з оборони в атаку, та за рахунок активних флангів створила чимало проблем захисту Дніпра. Показовою виглядала статистика – 59% володіння м'ячем у Волині проти 41% у Дніпра, вісім ударів по воротах проти чотирьох, та 11 фолів проти 13.

Хуанде Рамосу слід було щось міняти. Однак спочатку іспанець вирішив трохи зачекати, а вже потім, коли стало зрозуміло, що окрім контролю м'яча його команді не вдається більш нічого, він випустив Калініча замість Кравченка. У відповідь Шиков потужно пробив штрафний, та м'яч пролетів над поперечкою, хоча Бойко і здійснив контрольний кидок.